Nadruk na kopertach

Druk na kopertach to dość skomplikowany proces, wymagający specjalistycznych drukarek lub maszyn z odpowiednimi podajnikami. Wyróżniamy wiele metod nadruku na kopertach firmowych.

Firma Auto-Mobil - Koperta C5 HK

Firma Auto-Mobil – Koperta C5 HK

Najpopularniejszy to nadruk cyfrowy, wykonywany za pomocą specjalnych drukarek z nieruchomą, szeroką głowicą drukującą. Dzięki drukowi cyfrowemu możemy znakować nawet pojedyncze sztuki kopert.

Kolejny sposób to druk offsetowy. Po odpowiednim wykalibrowaniu maszyny i zastosowaniu podajnika możemy drukować duże ilości kopert w wysokiej jakości.

Mniej popularnym sposobem są nadruki sitodrukiem lub fleksografia. Wykonuje się je w celu naniesieniu nadruku na nietypowych formatach kopert, jak również na kopertach wykonanych z niepopularnych materiałów.

Jeśli nie dysponujemy odpowiednim doświadczeniem oraz parkiem maszynowym to druk kopert w domowych czy biurowych warunkach może okazać się wysoce problematyczny. Koperty będą zacinały się w drukarce ze względu na swoją grubość a klej, który jest naniesiony na ich pasku samoklejącym może trwale uszkodzić urządzenie drukujące. Dlatego też warto zlecić wydruk w profesjonalnej drukarni kopert. Dzięki temu oszczędzimy czas, nerwy i pieniądze. Dodatkowo jakość wydruku będzie dużo lepsza niż w przypadku druku w warunkach domowych.

Firma Ecol-Unicon - Koperta B5 HK

Firma Ecol-Unicon – Koperta B5 HK

Przejdź do drukarni online i już teraz zamów swoje koperty firmowe z dowolnym nadrukiem – centrum-kopert.pl