Rodzaje zamknięć kopert firmowych

Aby koperta biurowa spełniła swoje zadanie skutecznie chroniąc naszą korespondencję przed zaginięciem czy zniszczeniem – musi zostać solidnie zamknięta. Na rynku istnieją różne rozmiary kopert jak również różne rodzaje ich zamknięć. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze formy zamykania kopert jak również sposoby ich oznaczenia w sklepach oraz naszej drukarni.

NK – Koperty zamykanie na mokro

Aby zamknąć kopertę należy nawilżyć warstwę kleju, znajdująca się na jej klapce. Koperty zamykane na mokro stosowane są głównie w „kopertownicach” i maszynowym pakowaniu korespondencji.

HK – Koperty firmowe zaklejanie za pomocą paska samoprzylepnego

Odrywany pasek zabezpiecza warstwę kleju przez co zostaje on zdatny do użycia przez znacznie dłuższy czas niż w innych rodzajach zamknięć. Jest to doskonały sposób zamykania kopert, które muszą dłużej czekać w magazynie na swoje użycie.

SK – Koperty samoklejące

Popularne i proste zamknięcie. Składa się z dwóch warstw kleju. Jednej umieszczonej na klapce i drugiej na tylnej stronie koperty. W momencie ich złączenia koperta zostaje zamknięta. Nie trzeba odrywać pasków, czy też nawilżać kleju. Jest to bardzo praktyczne zamknięcie, jednak klej nie wytrzymuje tak długo jak w przypadku zamknięcia kopert z paskiem zabezpieczającym klej.

Chcesz przyśpieszyć proces wysyłki listów?

Powyżej przykładowa koperta DL z Twoim nadrukiem!

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej firmy!
Na stronie głównej znajdą Państwo każdy rozmiar koperty firmowej z dowolnym nadrukiem.

Czytaj więcej na:
www.centrum-kopert.pl